hudební agentura

 

Sopranistka Gabrijela Ubavić se narodila v městě Požarevac v Srbsku, kde získala středoškolské hudební vzdělání v oboru instrumentální hudba jako klavíristka a absolutorium na katedře teorie. Na Fakultě hudebních umění v Bělehradě absolvovala v oboru sólový zpěv a v pěveckém školení pokračovala ve Vídni u profesorky Marije Sklad-Sauer. V roce 2011 dokončila svá postgraduální studia na Akademii múzických a výtvarných umění na univerzitě ve Vídni na katedře jevištního herectví (opera a hudební drama) ve třídě švýcarského režiséra prof. Reto Nicklera a dirigenta prof. Ivana Paříka.

V roce 2005 se Gabrijela Ubavić zúčastnila letní školy pro mladé umělce v Bayreuthu, v roce 2007 absolvovala mistrovské lekce s José Curou v Nancy ve Francii a v roce 2013 absolvovala mistrovský kurz v Zaragoze ve Španělsku s Montserrat Caballe.

Její první vystoupení na jevišti se odehrálo v říjnu 2003 v Mozartově Kouzelné flétně jako První chlapec v Národním divadle v Bělehradě. V roce 2010 zpívala sopránové sólo v Orffových Carmina Burana s Dolnosaskou filharmonií a s Europera Jugendorchester v Polsku, České republice a Německu.

První velký mezinárodní úspěch zaznamenala Gabrijela Ubavić v roce 2010, kdy účinkovala v roli Paminy (Mozart: Kouzelná flétna) v Divadle J. K. Tyla v Plzni, kde se představila i jako Adina (Donizzeti: Nápoj lásky) a Gilda (Verdi: Rigoletto) – za tuto roli byla vybrána do širší nominace na prestižní Cenu Thálie 2011. V repertoáru má i další role, jako je Romilda (Händel: Xerxes), Norina (Donizzeti: Don Pasquale), Zerlina (Mozart: Don Giovanni), Musetta (Puccini: La bohème). Kromě České republiky vystupovala v Srbsku, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Polsku, Francii a Itálii. V červnu 2014 debutuje s rolí Violetty (Verdi: La traviata) v Plzni a jako Yvette a Georgette (Puccini: La rondine) v pražském Národním divadle.

Gabrijela Ubavić v roce 2012 obsadila 2. místo na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech v kategorii operní zpěv a získala Cenu dirigenta Františka Drse a Cenu Divadla J. K. Tyla v Plzni. V roce 2013 zde obsadila 1. místo v kategorii operní zpěv a získala hlavní cenu laureáta soutěže, cenu primátora města Karlovy Vary Ing. Petra Kulhánka jako nejlépe bodově ohodnocený účastník soutěž, cenu Národního divadla v Praze a cenu divácké poroty.

Po jejím vystoupení v Nancy po kursech s José Curou v roce 2007 napsal kritik tato slova: „Velmi mladá, ale již zkušená sopranistka se pohybuje na jevišti elegantně, ale bez přetvářky… Jsme okamžitě zasaženi konzistencí jejího tónu, nádherně měděně zbarveného, bohatého a plného, který je ale dobře zvládnutý, nenucený. Dozvídáme se s údivem z programu, že také zpívá role vyžadující obrovské hlasové schopnosti, jako Gilda (Rigoletto) a Norina (Don Pasquale)…“

 

(21. 4. 2014)

 

 

Vyhledávání

Kontakt

AuraMusica, s.r.o. Terronská 960/65
Praha 6
160 00

IČO: 27776018
DIČ: CZ27776018
+420603188500

 

 

 BŘEVNOVSKÁ HUDEBNÍ SETKÁNÍ 

 2018-2019

 

 Jarní koncerty v Tereziánském sále v 19.00 h

Koncerty 24.4. a 14.6. v 19.30 h se konají v kostele Církve československé husitské, Wuchterlova 5, Praha 6

Vstupenky na tyto koncerty lze zakoupit také v Centru zdraví Sluníčko, Wuchterlova 14, Praha 6